Sale
Odzież damska RAB KURTKA CONTINUUM HOODIE WOMEN SZARY

Odzież damska RAB KURTKA CONTINUUM HOODIE WOMEN SZARY

Kod produktu: ARPRMB9
Dostępność: W magazynie
PLN1,036.38 PLN450.60
Ilość:  

Dostępne opcje


* Size:


Rab Continuum Hoodie Women to ultralekka puchówka, która mimo niskiej wagi oferuje bardzo, ale to bardzo dużo ciepła. Leciutka kurtka puchowa Rab została uszyta z materiału Pertex Quantum® GL, który przyczynia się także do jej lekkości i zachowuje wytrzymałość materiału. Wysokogatunkowy puch gęsi o sprężystości 850 cui to najlepszy sposób na odizolowanie się od zimnej aury. Uodpornienie puchu na działanie wody uzyskano dzięki rozwiązaniu Rab® fluorocarbon free Hydrofobic Down. Narażony na wilgoć nie straci on szybko swych właściwości. Główny zamek to sprawny model od YKK®. Od wnętrza izolowany jest ochronną patką, która przechodzi u góry w ochraniacz na podbródek. Kaptur kompatybilny jest z kaskami wspinaczkowymi. W dolnym brzegu znajduje się ściągacz, zaś końce mankietów chroni przed podwiewaniem elastyczny materiał.

Właściwości:
- lekki, a przy tym odporny materiał Pertex Quantum® GL
- materiał z hydrofobowym wykończeniem DWR
- puch gęsi o sprężystości 850 cui
- puch pozyskiwany odpowiedzialnie z gęsi hodowanych w Europie, certyfikat RDS
- puch wzbogacony o hydrofobową ochronę pozbawioną fluorocarbonu
- ciepły kaptur kompatybilny z kaskami
- regulacja kaptura i elastyczny daszek, który można formować
- zamek YKK® na froncie
- patka ochronna i ochraniacz podbródka po wewnętrznej stronie
- zamykane kieszenie na zamki YKK®
- pojedyncza kieszonka napoleońska z zamkiem YKK®
- kieszonka napoleońska może służyć w roli woreczka kompresyjnego do transportowania
- elastyczne mankiety
- ściągacz u dołu kurtki
- dopasowany krój (Slim Fit)

Materiał: Pertex Quantum® GL, DWR; 100 % nylon
Ocieplenie: puch gęsi 850 cui
Stosunek puch/pierze: 90/10

Pertex® Quantum to jeden z najlżejszych materiałów stosowanych w odzieży outdoorowej. Zbudowany jest z najlepszej jakościowo i bardzo cienkiej przędzy z maksymalną liczbą wątków. Zachowuje on wręcz nieprawdopodobny stosunek wagi do wytrzymałości materiału. Tak jak inne tkaniny Pertex® jest bardzo odporny na działanie wiatru, śniegu i wody, choć nie gwarantuje całkowitej wodoodporności. Świetnie nadaje się do lekkiej, technicznej odzieży outdoorowej.

RDS (Responsible Down Standard) to certyfikat potwierdzający, że używany w odzieży i śpiworach puch jest pozyskiwany w sposób odpowiedzialny. Od 2014 r. wiodące marki outdoorowe przyjęły standardy, które mają na celu zapewnienie właściwych warunków hodowli, postępowania ze zwierzętami oraz pozyskiwania puchu i pierza. Administrację nad standardami prowadzi organizacja non-profit Textile Exchange.